Vytiskněte si nový scanner.
Vytiskněte si na papír scanner, tiskárnu nebo počítač. Ano v 21. stol. je možné vše, ostatně pojďte se o tom přesvědčit v dalších odstavcích. Brána do světa nemožného se otevírá.
Dlouhé studie firmy Xerox, znovu potvrdili funkčnost polovodičového inkoustu. Zvláštní typ inkoustu by se dal podle profesorů z laboratoří společnosti Xerox používat v běžné domácnosti. Jelikož je to nový objev, nikdo o tom moc nechtěl mluvit, ale jedno víme, jedná se o jeden z největších průlomů ve vědě a technice. Jelikož výroba polovodičových součástek není jedna z nejlehčích procedur, tímto procesem by si tyto součástky mohl vyrobit doma každý, kdo má počítač a tiskárnu. Také by se tím ušetřilo na penězích, protože ceny polovodičových součástek, nejsou ty nejnižší a to jsou v současné době skoro na nejnižší možné cenové hranici. A jelikož v dnešní době používáme polovodiče víc a víc, tak by se tím velmi ušetřilo a také by se zrychlila výroba, což by umožňovalo rychlejší vývoj techniky. Nebylo by zde nutno čekat na výrobu speciálního tranzistoru, ale zadaly by se údaje a polovodič by byl vyroben přesně na míru. Právě na této bázi polovodičů je postaven počítač a věda by velmi pokročila, kdyby se takový obvod mohl jednoduše vytisknout na papír a implementovat do zařízení.
Ale teď z čeho to vlatně je?
Polovodičový inkoust funguje na bázi polytiofenového vodiče, který je nejvhodnější pro tento experiment, tedy tisk. V dohledné době by se touto technologií měly vyrábět čipy typu RFID (využívají se v čipových kartách), jelikož jsou velmi malé a jednoduché. Také nepotřebují žádné napájení a potřebují být ohebné, což tisk polovodičů umožňuje. Dokonce se přemýšlelo o ohebné obrazovce, která by se dala jednoduše nosit v "kapce", ale to je ještě pořád ukryto v hlubinách techniky, protože je toho zatím dost co se má zkoumat.
Václav Mužík